Avatar

On Air

Popoludnie na Rádiu R1

Lifestyle

Nachádzate sa tu:Home Informácie lifestyle Kam ísť v lete na dovolenku? Vyskúšajte Sardíniu
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

Kam ísť v lete na dovolenku? Vyskúšajte Sardíniu

autor: Uverejnené december 12, 2018
Zdieľať príspevok:

Letné dovolenky leta 2019 sú už v predaji. Ak uvažujete nad tým, že nasledujúci rok pôjdete k moru, máte možnosť si letnú dovolenku objednať už teraz pred Vianocami, navyše za výhodné ceny.

 

Budúci rok bude k najobľúbenejším destináciám patriť aj ostrov Sardínia, ktorý patrí Taliansku.

Ak si neviete vybrať, presvedčíme vás, že Sardínia je to najlepšie miesto, kde môžete stráviť letnú dovolenku.

 

 

Krásne čisté pláže

 

Väčšina prímorských európskych krajín má problémy počas letnej sezóny s naplavenými rastlinami – chaluhami. Ich nadmerné množstvá na plážach odrádzajú turistov od plávania na takýchto plážach a tým rastie nespokojnosť návštevníkov blízkych hotelových komplexov.

 

Ak si chcete užiť čistú pláž bez naplavených hnedých rias, ktoré navyše aj nepríjemne zapáchajú, odporúčame vám dovolenku na Sardínii. Práve Sardínia sa môže pochváliť krásnymi snehobielymi plážami. Vedeli ste, že na Sardínii dokonca nájdete ružovú pláž? Nájdite si na internete Spiagga Rosa, ktorú nájdete na Madalenských ostrovov (La Maddalena). Piesok na pláži je celý ružový vďaka zvyškom koralov, ktoré sú príčinou jeho sfarbenia naružovo. Musíme vás však sklamať, na túto pláž nevstúpite, nakoľko je v chránenom území a môžete ju obdivovať len z lode. Určite to ale bude zážitok. Krásne pláže nájdete aj v zálive Golfo di Orosei – Cala Luna, Cala Sisine, Cala Mariolu, Cala Goloritze. K najkrajším plážam patria aj pláže na Costa Smeralde.

 

Žiadne vysoké hotelové komplexy

 

Milovníkom krásnej nedotknutej prírody bude vyhovovať prítomnosť nízkych hotelových komplexov. Na tomto ostrove je dokonca zakázané, aby sa stavali niekoľko poschodové hotelové komplexy. Hotely musia byť do určitej výšky.

 

Ak nehľadáte tzv. „betónovú džungľu“, kde je hotel blízko ďalších hotelových komplexov, odporúčame vám zajednať si last minute na tomto krásnom ostrove. Dovolenka na Sardínii nepatrí k najlacnejším, preto ak sa vám podarí nájsť výhodný last minute, môžete výrazne ušetriť. Dovolenka na tomto ostrove si vás získa a uvidíte, že aj nasledujúce roky budete chcieť ísť práve na tento ostrov, ktorý je vo vnútrozemí dosť hornatý. Nie však tak, ako susedný ostrov Korzika, s ktorým má Sardínia dokonca aj priame spojenie trajektami (Santa Teresa Gallura - Bonifacio).

 

Neváhajte a zajednávajte čím skôr

 

Aj vy sa už vidíte, ako ležíte na pláži pod slnečníkom, alebo pri hoteli pod modernými slnečnými plachtami?

 

Ak si zajednáte dovolenku na Sardínii čím skôr, výrazne ušetríte. Napriek vyšším cenám bývajú dovolenky do tejto destinácie vypredané. Nemôžeme sa čudovať. Sardínia je predsa Karibik Stredomoria!

 
Čítať 243 krát

10 komentáre

Napíšte komentár

Pridajte Váš komentár vyplnením všetkých políčok.

O nás

  • Sme rómske internetové rádio. Cieľom nášho rádia je poskytnúť poslucháčom rómsku hudobnú tvorbu, na báze širokého spektra žánrov. Ako je barový štýl, funky, džes, či pavlovský štýl. V našom vysielaní sa však bude objavovať aj domáca a zahraničná tvorba slovenských a zahraničných spevákov a hudobníkov, rádio ju nepreferuje do takej miery, aby základ rómskeho rádia ostal. 

Podpora prevádzky

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontakt

Rádio R1
Slovensko
Mobile: 0910 432 679
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.radior1.sk

Čo u nás počujete?

  • Vysielanie je zostavené prevažne z rómskej hudby a živých stupov moderátorov počas celého dňa.