Vytlačiť túto stránku
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

Vytvorte si pohodlie v aute počas dlhej cesty na dovolenku

autor: Uverejnené august 16, 2019
Zdieľať príspevok:

Ak vás ešte tento rok čaká cesta na dovolenku, poradíme vám, ako si vytvoriť pohodlie v aute počas dlhej cesty na dovolenku. Viaceré slovenské rodiny využívajú tento spôsob prepravy na dovolenku a považujú ho za najbezpečnejší.

Čo musíte nachystať/ kúpiť, aby ste sa cítili počas cesty na dovolenku pohodlne?

Cestovný vankúšik

 

Počas dlhej cesty si ostatní členovia rodiny určite zdriemnu, preto myslite na to, aby mal každý v aute vlastný cestovný vankúšik. Takto nikoho z vašej rodiny nebude bolieť krk a neobúcha si počas cesty hlavu o okno.

 

Gumové vaničky do áut

 

Cestovanie batožiny po kufri je prirodzené, no ak plánujete vziať aj sklenené nádoby, resp. jedlo, je dobré, ak by batožina s potravinami nelietala po celom kufri. Ak nemáte, ešte pred dovolenkou si do kufra kúpte protišmykovú gumovú vaničku do kufra, ktorá zabráni hýbaniu batožiny po kufri. Pri výbere však musíte dávať pozor na to, aby vám vanička zapasovala do auta. Vyberajú sa presne podľa značky, modelu a ročníka výroby.

 

Gumové rohože

 

Pred odcestovaním na dovolenku si dôkladne vyumývajte gumové rohože. Ak máte v aute koberčeky, odporúčame vám nahradiť ich gumovými rohožami. Môže sa zdať, že v lete koberčeky nezašpiníte. Ak ale plánujete na pláž chodiť ďalej vlastným autom, určite sa vám bude lepšie čistiť gumová rohožka ako koberček. Čiastočky piesku sa dostanú do vlákien koberca a tie len tak ľahko nevyberiete.

 

Miesto na autochladničku

 

Počas cesty určite budete mať chuť niečo si mlsnúť. Odporúčame vám dávať si pod nohy, k zadným sedačkám malú autochladničku, ktorá vám udrží v chlade obľúbené maškrty a aj tekutiny, ktoré budete cestou piť. Síce to možno nebude pohodlné mať pod nohami autochladničku, berte to z tej lepšej stránky. Aspoň si budete môcť vyložiť nohy!

 

Ak chcete, aby cesta dopadla dobre, odporúčame vám dať si pred cestou skontrolovať celé auto. Nezabudnite doplniť brzdovú kvapalinu (ak je treba), vodu do ostrekovačov, skontrolovať elektromotor (ak máte elektromobil) a dať si skontrolovať brzdy.

 

Zvládnite cestu na dovolenku bez zbytočných komplikácii. Keď si vytvoríte pohodlie a dáte skontrolovať auto, nič vás nemôže prrekvapiť.

Čítať 83 krát