Lifestyle

Nachádzate sa tu:Home Informácie lifestyle Starajte sa o zuby tak, aby vám neskôr nerobili problémy
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

Starajte sa o zuby tak, aby vám neskôr nerobili problémy

autor: Uverejnené august 16, 2019
Zdieľať príspevok:

Akonáhle sa začnú objavovať zdravotné komplikácie, väčšina z nás začína panikáriť. Strach z lekárov v nás tkvie už od ranného detstva, kedy nás rodičia doslova tlačili do ambulancie aj kvôli obyčajnému odberu krvi. V súčasnosti máme najväčší strach z lekárov. Niet divu, ceny sú vysoké, dostať sa k nim je ešte ťažšie.

Ak chcete mať čo najmenej problémov so zubami, starajte sa o ne.

Pravidelné čistenie

 

Väčšina z nás si predstavuje pod čistením zubov umývanie zubov zubnou kefkou. Nezabúdajme na to, že okrem zubov je nutné čistiť aj podnebie, jazyk a ďasná, aby sa baktérie neprenášali na samotné zuby. Endodoncia je niekedy potrebná, nevyhneme sa jej. Ak ale chcete mať aj v stredných rokoch dobré zuby, pravidelným čistením to dosiahnete. Ak je to ale potrebné, objednajte sa na endodonciu, čiže na ošetrenie kazov a zubných defektov.

 

Čo všetko okrem kefky potrebujete?

 

Aby vám zuby nerobili problémy, okrem kvalitnej značkovej zubnej kefky s mäkkými štetinami by ste mali mať medzizubné kefky, ktoré musíte v pravidelných intervaloch obmieňať. Pomôcť vám môžu aj jednozväzkové kefky a zubné nite, ktoré sa dostanú do takých miest, do ktorých sa s bežnou kefkou nedostanete. Jednozväzkové kefky odporúčame používať na zadné stoličky, ku ktorým je problém sa bežnou kefkou dostať.

 

Ak by ste si neumývali zadné stoličky a nečistili medzizubný priestor, riskujete vznik kazu a v najhoršom prípade budete musieť podstúpiť trhanie zubov, ktoré je už nezvratné a žiadnym spôsobom zub nezachránite.

 

Paradentóza

 

Hovorí sa, že je dedičná, no pravda je ale úplne inde. Veľký vplyv má na to zlá zubná hygiena. Ak nechcete mať problémy so zubami, čistite si ich pravidelne. Inak riskujete veľké problémy.

Žiaden zákrok, ani vazektómia, nie je taká nepríjemná ako trhanie zubov.

 

Ak sa ale trhaniu zubov nevyhnete, uprednostňujte špeciálne kliniky, ktoré majú dobrý personál a to najlepšie zubárske vybavenie. Radšej si zaplatiť za kvalitnú zdravotnú starostlivosť ako čakať, kým vám lekár nájde voľný termín.

Čítať 169 krát

1 komentár

Napíšte komentár

Pridajte Váš komentár vyplnením všetkých políčok.

O nás

  • Sme rómske internetové rádio. Cieľom nášho rádia je poskytnúť poslucháčom rómsku hudobnú tvorbu, na báze širokého spektra žánrov. Ako je barový štýl, funky, džes, či pavlovský štýl. V našom vysielaní sa však bude objavovať aj domáca a zahraničná tvorba slovenských a zahraničných spevákov a hudobníkov, rádio ju nepreferuje do takej miery, aby základ rómskeho rádia ostal. 

Podpora prevádzky

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontakt

Rádio R1
Slovensko
Mobile: 0910 432 679
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.radior1.sk

Čo u nás počujete?

  • Vysielanie je zostavené prevažne z rómskej hudby a živých stupov moderátorov počas celého dňa.