Vytlačiť túto stránku
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

Praktické rady pre začínajúcich podnikateľov

autor: Uverejnené august 16, 2019
Zdieľať príspevok:

Podnikanie a založenie vlastnej firmy je pre niekoho jediná možnosť, ako si zarobiť peniaze. Niektorí nedokážu pracovať pod niekoho vedením a chcú si riadiť vlastný biznis.

Ak aj vy nechcete pracovať pre niekoho a túžite si založiť vlastný podnik, ponúkame vám pár praktických rád.

Neviete si založiť spoločnosť? Nechajte, nech to spravia za vás!

 

Založenie spoločnosti môže byť pre tých, ktorí nikdy nemali skúsenosti s podnikaním, obtiažne. Je potrebné vypísať viacero dokumentov a obehať viaceré inštitúcie a aj tak sa nestanete podnikateľom okamžite. Budete musieť počkať na schválenie, ktoré nejaký čas trvá.

Keď si však dáte založiť spoločnosť firmám, ktoré sa na to špecializujú, všetko dostanete potom do rúk na podpísanie, čo bude automaticky znamenať, že ste sa stali podnikateľom a zároveň konateľom vašej novej spoločnosti.

 

Sídlo v Bratislave

 

Nech už bývate a žijete v ktorejkoľvek časti Slovenska, ak chcete, aby si vás zákazníci všimli, je dobré mať reprezentatívne sídlo spoločnosti v Bratislave. Ako už ale veľmi dobre vieme, ceny kancelárskych priestorov sú v Bratislave extrémne predražené a máloktorý začínajúci podnikateľ si tieto priestory môže dovoliť. Virtuálne sídlo vám ale všetko dokáže vynahradiť. Virtuálne sídlá nájdete v Bratislave na tých najlukratívnejších adresách. Jedná sa o sídla, na ktorých sa fyzicky nachádzať nebudete, avšak vaša firma bude na nich riadne registrovaná. To znamená, že všetka pošta bude chodiť na túto adresu a každý, kto bude chcieť s vami uzavrieť obchod, bude vedieť, že vy sídlite v Bratislave. Virtuálne sídlo je veľmi využívané najmä začínajúcimi podnikateľmi, ktorí sa chcú dostať do povedomia a hlavne chcú ušetriť na kúpe nových kancelárskych priestoroch.

 

Bez vlastnej kancelárie sa ale nezaobídete

 

To, že vaša firma bude registrovaná v Bratislave, neznamená, že nebudete potrebovať vlastný kancelársky kútik. Môžete si ho zriadiť aj doma. Nezabúdajte však, že budete potrebovať výkonný počítač, lacné tonery do tlačiarne, výkonnú tlačiareň a programy, ktoré vám budú uľahčovať prácu na počítači. Bez vlastnej kancelárie sa jednoducho nezaobídete, či sa vám to páči, alebo nie.

Čítať 86 krát