Vytlačiť túto stránku
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

Nájdite si čas na zdokonalenie záhrady a exteriéru vášho rodinného domu

autor: Uverejnené august 16, 2019
Zdieľať príspevok:

Leto je v plnom prúde a milovníci okrasných a úžitkových záhradiek majú najvhodnejšie obdobie na realizácie rôznych zmien. Ak bývate v rodinnom dome a máte okrasnú a úžitkovú záhradku, nájdite si čas na zdokonalenie záhrady a celkovo exteriéru vášho rodinného domu.

Strihanie okrasných drevín

 

Ak je súčasťou vašej záhradky okrasná časť, v letných mesiacoch nezabúdajte na redukciu výhonkov okrasných drevín. Strihanie okrasných drevín si nevyžaduje špeciálne náradie ako napríklad pri náročných výškových prácach, pri ktorých je potrebné aj bezpečnostné vybavenie. Stačia vám ostré záhradné nožnice a môžete sa pustiť do tvarovania okrasných drevín podľa ľubovoľných tvarov. Tuje, fotínie, brečtan, krušpány a iné okrasné rastliny a dreviny si zaslúžia veľa pozornosti. Vychytajte dobré počasie (nie príliš teplo, no zároveň nie príliš daždivo).

 

Natieranie strechy a vymetanie komína

 

Strecha býva neustále vystavovaná vplyvom počasia. Plesne, korózia a iné nebezpečné procesy však môžu ohroziť jej stav. Práve preto sa odporúča v závere leta vždy čistiť a natierať strechy tak, aby dokázali vydržať dlhé desaťročia. Odporúčame vám ale natieranie strechy zveriť firmám, ktoré sa na to špecializujú. Profesionálne natieranie striech nič nedokáže nahradiť. Firmy špecializujúce sa na natieranie striech majú kvalitné vybavenie, ktorým dokážu zrealizovať natieračské práce podstatne lepšie ako vy.

 

Záhradné jazierko

 

Žblnkajúca voda, krásny mostík, ktorý vedie cez jazierko a všadeprítomné lekná a rybky, ktoré budú obdivovať aj tí najmenší. Záhradné jazierko by bez tohto nebolo záhradným jazierkom. Ak už na záhradke máte jazierko, kúpte si prípravky, aby vám nerobila problémy zelená voda v jazierku.

Nezabúdajte ponatierať drevené záhradné lavičky, drevený mostík cez jazierko a vyčistite vodnú hladinu od padajúceho lístia.

Čítať 105 krát