Lifestyle

Nachádzate sa tu:Home Informácie lifestyle Chystáte sa podnikať? Toto by ste mali vedieť skôr, ako začnete
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

Chystáte sa podnikať? Toto by ste mali vedieť skôr, ako začnete

autor: Uverejnené august 16, 2019
Zdieľať príspevok:

Niekedy nám trvá pomerne dlho, kým si nájdeme prácu, ktorá nás napĺňa. Sú osoby, ktoré by si nevedeli predstaviť pracovať sami a sú osoby, ktoré naopak by nechceli pracovať pod niekým. Podnikanie je síce lákavé. Treba si však uvedomiť, že za úspechom stojí drina, obetovanie vlastného voľného času.

 

Ak by ste sa ale napokon rozhodli podnikať, skôr, ako začnete riešiť zakladanie firmy, prečítajte si dôležité informácie, ktoré sa vám zídu.

Chcete živnosť, alebo s.r.o.?

 

Ak sa chystáte začať podnikať, skôr, ako začnete, by ste si mali ujasniť, či chcete živnosť alebo s.r.o. Aj jedno, aj druhé má svoje výhody a nevýhody, preto je potrebné nájsť si porovnanie živnosti alebo s.r.o., aby ste si ujasnili, čo vám skôr vyhovuje. Napríklad pri živnosti trvá zakladanie spoločnosti len pár dní, zvyčajne 2-4 dni. Pri založení s.r.o. trvá zakladanie cca 10 dní. Najväčšou nevýhodou živnosti je to, že za svoje záväzky ručíte celým svojim majetkom. Ak si ale založíte s.r.o., spoločník (spoločníci) neručí (neručia) za záväzky spoločnosti.

Je len na vás, čo si vyberiete. Všetko záleží aj od vašich finančných možností a od prístupu k podnikaniu.

 

Predaj s.r.o. platcov DPH

 

Ak sa vám nechce čakať na registráciu k DPH, odporúčame vám zamerať sa na firmy, ktoré majú na predaj s.r.o. platcov DPH. Z ponuky si môžete vybrať úplne nové spoločnosti bez akejkoľvek obchodnej histórie, čiže ready made s.r.o., alebo si môžete vybrať staršie spoločnosti s históriou. Takto sa vyhnete zdĺhavému čakaniu na založenie spoločnosti a budete môcť podnikať takmer okamžite.

 

Zamerajte sa na sociálnu sieť Facebook

 

Keď už budete mať založenú spoločnosť alebo si založíte živnosť, dôležité je prezentovať sa v online svete, kde máte možnosť osloviť najväčšiu skupinu zákazníkov. Odporúča sa sociálna sieť Facebook, kde keď si zaplatíte reklamu na Facebooku, v priebehu krátkej doby k sebe prilákate veľký počet fanúšikov – potencionálnych záujemcov o vaše služby a produkty.

 

Pripravte sa na podnikanie poctivo a neurobte zbytočné chyby, ktoré vás budú stáť čas, úsilie, ale aj peniaze.

Čítať 137 krát

1 komentár

Napíšte komentár

Pridajte Váš komentár vyplnením všetkých políčok.

O nás

  • Sme rómske internetové rádio. Cieľom nášho rádia je poskytnúť poslucháčom rómsku hudobnú tvorbu, na báze širokého spektra žánrov. Ako je barový štýl, funky, džes, či pavlovský štýl. V našom vysielaní sa však bude objavovať aj domáca a zahraničná tvorba slovenských a zahraničných spevákov a hudobníkov, rádio ju nepreferuje do takej miery, aby základ rómskeho rádia ostal. 

Podpora prevádzky

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontakt

Rádio R1
Slovensko
Mobile: 0910 432 679
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.radior1.sk

Čo u nás počujete?

  • Vysielanie je zostavené prevažne z rómskej hudby a živých stupov moderátorov počas celého dňa.