Lifestyle

Nachádzate sa tu:Home Informácie lifestyle Demänovská dolina a Jasná ako ideálne miesto na rodinnú dovolenku
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

Demänovská dolina a Jasná ako ideálne miesto na rodinnú dovolenku

autor: Uverejnené august 16, 2019
Zdieľať príspevok:

Aj keď sa nám letné prázdniny pomaly, ale isto prehupli do druhej polovice, ešte máme pred sebou pár týždňov letných dní, ktoré si máme možnosť do sýtosti užiť. Ak už ste absolvovali dovolenku pri mori, alebo vás to tento rok príliš neláka a radi by ste trávili čas v horách, navštívte naše Tatry nie však Vysoké a Západné, ale Nízke Tatry, konkrétne Demänovskú dolinu a stredisko Jasná.

Hory, ale aj wellness

 

Ak si myslíte, že v tejto lokalite nenájdete žiadne súce ubytovanie, nemajte obavy. Aj keď sú Nízke Tatry národným parkom, nájdete tu množstvo luxusných ubytovacích zariadení, ale aj cenovo prijateľných. Ak by ste si okrem turistiky chceli dopriať aj wellness, môžete si zajednať ubytovanie v takom hoteli, ktorý ponúka aj wellness. Nájdete ich tu viac než dosť.

Ak by ste ale chceli súkromie pre svoju rodinu, odporúčame vám skôr si zajednať apartmány Jasná. Sú to moderne vybavené priestory so všetkým, čo rodina potrebuje, vrátane kuchynky a spální.

 

Čo sa vám oplatí vidieť?

 

Ak budete mať zajednané moderné ubytovanie na Liptove, odporúčame vám určite vyjsť si pod vrchol Chopok a následne si vyšľapať priamo na jeho vrchol. Naskytnú sa vám krásne výhľady na Liptov a Liptovskú Maru, ale uvidíte aj krásne Horehronie. Pod Chopok sa navyše môžete doviezť aj lanovkou, čiže ak máte so sebou malé deti, ktoré nezvládnu výstup, môžete si pomôcť lanovkami a na Chopok to už zvládnete. Na vrchol Chopku je to slabá hodinka.

Ak si ale trúfate na väčšie túry, rozhodne podniknite túru na Ďumbier. Krásna hrebeňovka, ktorá vám poskytne krásne výhľady, bude stáť za to.

 

S deťmi odporúčame navštíviť Tatrapolis – Svet Miniatúr, Tarzániu Jasná, ale aj horskú letnú bobovú dráhu. Čo sa týka kúpania, neďaleko nájdete Tatralandiu, Aquapark Bešeňová, ale aj Termálne kúpalisko v Liptovskom Jáne. Odporúčame aj návštevu jaskýň v Demänovskej doline.

 

Kvalitná turistická výbava

 

Ak sa rozhodnete pre túto destináciu, nezabúdajte si vziať kvalitnú turistickú výbavu. Môže sa stať, že cestou stretnete poľovníkov, ktorí majú pri sebe puškohľady a kvalitnú obuv do terénu. Nezabúdajte si vziať vysoké protišmykové turistické topánky. Základom turistickej výbavy je predovšetkým kvalitná obuv.

Čítať 117 krát

1 komentár

Napíšte komentár

Pridajte Váš komentár vyplnením všetkých políčok.

O nás

  • Sme rómske internetové rádio. Cieľom nášho rádia je poskytnúť poslucháčom rómsku hudobnú tvorbu, na báze širokého spektra žánrov. Ako je barový štýl, funky, džes, či pavlovský štýl. V našom vysielaní sa však bude objavovať aj domáca a zahraničná tvorba slovenských a zahraničných spevákov a hudobníkov, rádio ju nepreferuje do takej miery, aby základ rómskeho rádia ostal. 

Podpora prevádzky

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontakt

Rádio R1
Slovensko
Mobile: 0910 432 679
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.radior1.sk

Čo u nás počujete?

  • Vysielanie je zostavené prevažne z rómskej hudby a živých stupov moderátorov počas celého dňa.