Lifestyle

Nachádzate sa tu:Home Informácie lifestyle Aj váš štvornohý miláčik si zaslúži špeciálnu starostlivosť
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

Aj váš štvornohý miláčik si zaslúži špeciálnu starostlivosť

autor: Uverejnené august 16, 2019
Zdieľať príspevok:

Každý, kto má psíka, veľmi dobre vie, aké náročné je starať sa o neho. Napriek tomu, že pes nie je vec, sa k ním mnohí majitelia takto správajú. Kupujú si ich bez rozmysli, pričom si neuvedomujú, že sú za nich zodpovední, že sa budú musieť o nich starať ako o člena rodiny.

Aj štvornohý miláčik, verný priateľ človeka, si zaslúži špeciálnu starostlivosť.

Starostlivosť od narodenia

 

Šteniatká sú krehké stvorenia a na začiatok sa odporúča mať ich v interiéri, a to aj v tom prípade, že máte rodinný dom. Šteniatko je ešte nemotorné a ľahko by si mohlo ublížiť, ak by ste ho nechávali trebárs v garáži. Malému šteniatku zabezpečte čistý mäkký pelech, v ktorom nesmie chýbať čistá bavlnená deka, do ktorej sa môže zababušiť, ak mu je chladno. Šteniatká sú síce nemotorné, ale aj živé, preto keď ich položíte do pelecha, po pár minútach nepozornosti môžu byť na prahu vchodových dverí. Dávajte preto veľký pozor a prispôsobte malému šteniatku aj vybavenie nehnuteľnosti. Najdôležitejšia je ale strava. Malému šteniatku musíte kupovať špeciálne granule pre šteniatká, ktoré sú bohaté na živiny, vitamíny a minerálne látky, ktoré malé šteňa potrebuje v období rastu.

 

Nepríjemné alergie

 

Ak ale váš pes zle reaguje na stravu, ktorú mu dávate, problém môže byť niekde inde, nie v kvalite krmiva. Môžu sa objaviť alergické reakcie. Možno si poviete, že pes nemôže mať žiadne alergie. Ak však máte šľachtené plemeno a váš psík má rodokmeň, riziko alergií tam nejaké je. Je potrebné v tomto prípade dávať psovi výhradne len kvalitné hypoalergénne krmivo pre psov.

 

Strava vždy so sebou

 

Keďže je čas dovoleniek, treba myslieť aj na to, že psík potrebuje mať kvalitné krmivo aj na cestách. Ak vás práca, alebo relax zavial do Žiliny a práve sa chystáte zajednávať si ubytovanie v Žiline, zoberte psíkovi granule, resp. konzervy vždy so sebou.

 

Ak máte štvornohého miláčika, myslite na to, že ste za neho zodpovední. Nachystajte mu kvalitné krmivo a nezabúdajte na pelech.

Čítať 98 krát

Napíšte komentár

Pridajte Váš komentár vyplnením všetkých políčok.

O nás

  • Sme rómske internetové rádio. Cieľom nášho rádia je poskytnúť poslucháčom rómsku hudobnú tvorbu, na báze širokého spektra žánrov. Ako je barový štýl, funky, džes, či pavlovský štýl. V našom vysielaní sa však bude objavovať aj domáca a zahraničná tvorba slovenských a zahraničných spevákov a hudobníkov, rádio ju nepreferuje do takej miery, aby základ rómskeho rádia ostal. 

Podpora prevádzky

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontakt

Rádio R1
Slovensko
Mobile: 0910 432 679
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.radior1.sk

Čo u nás počujete?

  • Vysielanie je zostavené prevažne z rómskej hudby a živých stupov moderátorov počas celého dňa.