Vytlačiť túto stránku
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

Pripravte deťom zaujímavý program na letné prázdniny

autor: Uverejnené jún 17, 2019
Zdieľať príspevok:

Letné prázdniny sú tu onedlho a väčšia rodín už má, alebo aspoň premýšľa nad výberom letnej dovolenky. Žiaľ niektorým rodinám finančné prostriedky neumožňujú zaplatiť všetkým členom rodiny dovolenku pri mori a z tohto dôvodu chcú deťom vytvoriť zaujímavý program, aby nepocítili, že nepôjdu toto leto k moru.

Každé dieťa sa potrebuje raz za čas nudiť. Ak ale plánujete zaujímavé aktivity na leto, týmto sa určite nevyhýbajte.

 

Kúpanie v detskom bazéne na záhrade

 

Ak vám práca neumožní ísť niekam k vode, deťom to môžete vynahradiť kúpou kvalitného detského bazéna. Odporúčame kupovať bazén z ponuky kvalitných bazénov Bestway. Sú bezpečné, vhodné pre šantenie a ich prítomnosť oceníte aj vy v tých najväčších letných horúčavách. Myslite však na bezpečnosť svojich ratolestí a bazén umiestňujte na miesto, kde vašim deťom nehrozí pošmyknutie.

 

Stavanie bunkrov na záhrade

 

Stačí vám plachta, dve-tri záhradné stoličky a deti si dokážu vytvoriť detský bunker priamo na záhradke. Podporujte deti v tejto aktivite. Stavanie bunkrov milovala aj vaša generácia, preto deťom dajte „náradie“ potrebné na stavanie bunkrov.

Deti si tak vytvoria priestor na hranie spoločenských hier alebo na trávenie príjemných letných dní v bezpečnom úkryte pred priamym slnkom. Ak máte dcéry, odporúčame vám radšej zložiť jemné detské náušnice, aby sa náhodou pri hre neodopli a nestratili sa.

 

Hry a opekanie v prírode

 

V letných mesiacoch vás to bude lákať ísť do prírody aspoň trošku sa schladiť. Chodievajte pravidelne do prírody, ukazujte deťom aké rastlinky rastú na lúkach a v lesoch. Spravte im spoznávací výlet a zároveň pripravte pre ne zábavu v podobe hier v prírode. Tieto chvíle si spríjemnite opekaním dobrôt na ohníku.

Odporúčame vám vymýšľať rôzne vedomostné úlohy a zahrať sa na dobrodružnú cestu za strateným pokladom.

 

Cyklotúry

 

Pohyb je pre každé dieťa dôležitý, preto veďte svoje deti už odmalička k pohybu. Menším deťom kupujte elektrické štvorkolky, väčším detské bicykle. Menšie cyklotúry po cyklistických chodníkoch alebo menej frekventovaných cestách pomôžu aj vašej fyzičke. 

 

Čítať 146 krát

1 komentár

  • oprol evorter

    Hi, Neat post. There is a problem with your website in internet explorer, might check thisK IE nonetheless is the marketplace chief and a huge section of people will miss your magnificent writing due to this problem.

    oprol evorter pondelok, 29 júl 2019 04:14 Odkaz na komentáre