Vytlačiť túto stránku
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

Zútulnite si spálňu originálnymi, ale zato praktickými spôsobmi

autor: Uverejnené máj 14, 2019
Zdieľať príspevok:

Večer v nej trávime veľa času. Je to miesto, kde sa môžeme zregenerovať, načerpať novú energiu, jednoducho oddýchnuť si a dopriať si kvalitný spánok. Väčšina z nás nepremýšľa pri zariaďovaní spálne a nábytok kupuje bez rozmyslenia, čiže bez toho, aby sme sa vôbec zamýšľali, či

 

nábytok a dekorácie k sebe idú.

 

Ak si chcete spálňu zútulniť originálnymi, ale zato praktickými spôsobmi, máme pre vás pár dobrých inšpirácií.

 

Nové obliečky s novými vzormi

 

Nový look dáte svojej spálni práve vtedy, ak si kúpite nové posteľné obliečky s novými vzormi – takými, ktoré sú trendy a ktoré sa vám hodia k dekoráciám, ktoré plánujete v spálni ponechať.

 

Odporúčame jemný kvetinový vzor, pásiky, bodky, ale aj jednoduché neutrálne dvojfarebné obliečky (z jednej strany bude iná farba ako z tej druhej).

 

Čo sa týka materiálového prevedenia, určite nepohrdnite bavlnenými obliečkami (z organickej alebo 100% bavlny). V letných mesiacoch oceníte ľahké chladivé saténové obliečky.

 

Odporúčame uprednostňovať spoľahlivé kamenné predajne a eshopy. Ak chcete, aby vám nové posteľné obliečky vydržali, je potrebné uprednostňovať kvalitnejšie posteľné obliečky z dobrého materiálu.

 

Prehozy na posteľ

 

Aj vy si radi čítate časopisy alebo knihy na posteli? Aby sa vám podarilo ochrániť posteľné obliečky pred kávou, ktorú zrovna pri čítaní kníh popíjate, odporúčame vám zútulniť si spálňu moderným prehozom na posteľ. Pomôcť si môžete aj kvalitnými dekami. Prehozy sú však praktickejšie,

 

originálnejšie, štýlovejšie. V prípade potreby ich využijete aj ako paplón, ak by vám náhodou prišla nečakaná návšteva.

 

Prehozy vyberajte v neutrálnejších prevedeniach. Príliš výrazné vzory sa vám nebudú hodiť k vzorovaným obliečkam.

 

Koberčeky pred posteľ

 

Malý chlpatý kusový koberec alebo behúň odporúčame umiestňovať pred manželskú posteľ. Vždy, keď ráno vstanete bosými nohami z postele, lepší pocit nezažijete. Koberček však musí byť protišmykový, aby sa vám na ňom nešmýkalo.

 

Koberčeky by mali ladiť k drevenému nábytku v miestnosti a samozrejme aj k moreniu postele.

 

Miestnosť si skrášlite aj novými závesmi, novými kvetmi, ale aj zaujímavou stojacou lampou/ tienidlom.

Čítať 237 krát

4 komentáre