Avatar

On Air

Popoludnie na Rádiu R1

Lifestyle

Nachádzate sa tu:Home Informácie lifestyle Podbanské – dokonalé miesto na oddych
Hodnotiť článok
(0 hlasov)
kategória: lifestyle

Podbanské – dokonalé miesto na oddych

autor: Uverejnené máj 14, 2019
Zdieľať príspevok:

Vzhľadom na možnosť využívať kultúrne poukazy, rastie záujem o pobyty na Slovensku. Každému z nás napadnú ako prvé Vysoké Tatry – Štrbské Pleso, Smokovce a Tatranská Lomnica. Sú však aj iné lokality, ktoré sa oplatí objavovať vo Vysokých Tatrách. Jednou z týchto lokalít je

 

bezpochyby aj osada Podbanské, ktorej časť patrí pod Vysoké Tatry a časť zase pod obec Pribylina.

 

Menej ľudí, väčší pokoj

 

Osada Podbanské sa nachádza na okraji Vysokých Tatier – v západnej časti. Jedná sa väčšinou o chatovú oblasť, kde sa nachádzajú chatky, v ktorých budete potrebovať dobré krbové náradie, aby ste si mohli zakúriť a udržiavať oheň v krbe. Zdá sa to byť romantika a ono to aj romantika v

 

skutočnosti je. Sú však aj takí ľudia, ktorí uprednostnia radšej leňošenie v hoteli. Isté však je, že v tejto lokalite nájdete podstatne menej ľudí ako na Štrbskom Plese, či v Tatranskej Lomnici. Ak milujete prírodu, no chcete sa vyhnúť davom turistov, odporúčame vám práve Podbanské.

 

Výhľad na Kriváň a wellness

 

Ak sledujete rôzne skupiny na sociálnych sieťach, určite ste mali možnosť vidieť fotky z wellnessu, z ktorého je výhľad priamo na Kriváň. Jednalo sa o hotely, ktoré sa nachádzajú priamo v centrálnej časti Podbanského – hotel Pieris a hotel Permon. Jedná sa o moderne vybavené hotely, ktoré ponúkajú wellness pobyty pre dvoch počas celého roka. Ak máte chuť oddýchnuť si a načerpať novú energiu, odporúčame jeden z týchto hotelov.

 

Čo sa vám oplatí pozrieť v Podbanskom a okolí?

 

Okrem toho, že budete mať krásny výhľad, z Troch Studničiek, ktoré sa od Podbanského nachádzajú len pár kilometrov, si budete môcť vyjsť priamo na tento vrchol.

 

Okrem toho vám odporúčame prejsť sa do Kôprovej doliny až ku Kmeťovmu vodopádu a hlavne vyskúšajte bicyklovanie v Tichej doline.

 

Ak budete bývať na chate, odporúčame vám naplniť si koše na drevo suchým drevom, aby ste si hneď po príchode z turistiky mohli zakúriť.

 

Milovníkom histórie odporúčame Múzeum Liptovskej dediny priamo v Pribyline. Nájdete tam pôvodné rodinné domy/ budovy zväčša z obcí, ktoré boli zaplavené pri výstavbe Liptovskej Mary.

Čítať 85 krát

1 komentár

 • Seiler

  Müllsäcke, Abfallsäcke alle Sorten.
  Gewebesäcke. Kartoffelsäcke. Laubsäcke.
  Raschelsäcke. Zwiebelsäcke.
  Spänesäcke.

  Hochwertige Waren vom Produzent. Fabrikverkauf.
  Versand am gleichen Tag aus Frankfurt. Bis 95 % günstiger als auf dem Markt.

  Arbeitshandschuhe und Vieles mehr.

  Info auf: folmax.pw

  Mit freundlichen Grüßen

  Seiler streda, 29 máj 2019 12:47 Odkaz na komentáre

Napíšte komentár

Pridajte Váš komentár vyplnením všetkých políčok.

O nás

 • Sme rómske internetové rádio. Cieľom nášho rádia je poskytnúť poslucháčom rómsku hudobnú tvorbu, na báze širokého spektra žánrov. Ako je barový štýl, funky, džes, či pavlovský štýl. V našom vysielaní sa však bude objavovať aj domáca a zahraničná tvorba slovenských a zahraničných spevákov a hudobníkov, rádio ju nepreferuje do takej miery, aby základ rómskeho rádia ostal. 

Podpora prevádzky

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontakt

Rádio R1
Slovensko
Mobile: 0910 432 679
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.radior1.sk

Čo u nás počujete?

 • Vysielanie je zostavené prevažne z rómskej hudby a živých stupov moderátorov počas celého dňa.