Avatar

On Air

Popoludnie na Rádiu R1

Lifestyle

Nachádzate sa tu:Home Informácie lifestyle Na aké chyby by sme si mali dávať pozor pri upratovaní kúpeľne?
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

Na aké chyby by sme si mali dávať pozor pri upratovaní kúpeľne?

autor: Uverejnené máj 14, 2019
Zdieľať príspevok:

Kúpeľňa je miestnosť, kde vlhkosť každý deň stúpa. V panelákových kúpeľniach býva vlhkosť pri nesprávnom vetraní životu nebezpečná, nakoľko podporuje vznik plesní, ktoré ohrozujú zdravie dýchacích ciest.

Ak upratovanie kúpeľne nemáte v láske a snažíte sa ho čo najrýchlejšie zrealizovať, robíte chybu. Práve kúpeľňa si zaslúži najviac pozornosti a práve preto vám poradíme, na aké chyby by ste si mali dávať pozor pri upratovaní kúpeľne.

 

Špinavé uteráky

 

Viacerí odborníci na hygienu apelujú na pravidelné vymieňanie uterákov. Robíte to aj vy? Ak nie, mali by ste začať. Odporúčame vám každý druhý deň meniť uteráky na ruky. Navyše každý člen rodiny by mal mať vlastný menší uteráčik na tvár.

 

Pri dlhodobom nemenení sa v týchto uterákoch hromadia baktérie, ktoré sa dotykom prenášajú na iné osoby žijúce v domácnosti.

 

Nezabúdajte na to, že ak necháte zavesené mokré uteráky v kúpeľni, za nimi sa vám môže časom v škárach objaviť pleseň. Mokrý uterák nenechávajte sušiť na rebríkovom radiátore. Zaveste ho von na vzduch a potom ho suchý hoďte do koša na špinavé prádlo.

 

Čistenie práčky

 

Po každom praní je potrebné vytiahnuť zásobník, vyliať zvyšný gél na pranie a poriadne ho opláchnuť. Keď zásobník vypláchnete, dôkladne ho vysušte a dajte na suchú handru poriadne preschnúť. Nezabúdajte ani na čistenie gumových tesnení práčky. Zvyšky vody vám v týchto priestoroch ä

 

budú ostávať po každom praní a práve preto je potrebné ich utierať po každom praní, aby sa v týchto priestoroch nemala možnosť vytvoriť pleseň.

 

Keď sa vám pokazí ložisko do práčky vo vašej práčke napr. značky Electrolux, nahradíte ho novým ložiskom do práčky Electrolux. Keď ale zanedbáte čistenie zásobníka, tesnení, ale aj bubna, práčka sa tak stane nepoužiteľná a životunebezpečná.

 

Čistenie okolo WC

 

Čistenie WC patrí k najnepríjemnejší činnostiam v rámci kúpeľne. Ak vám môžeme odporučiť, kúpte si praktickejšie závesné WC. Menšia plocha závesného WC vám automaticky skráti čas pri upratovaní kúpeľne a WC. Navyše modernejšie závesné WC vám kúpeľňový priestor krásne zútulni

 

a zmodernizuje.

 

Pri čistení WC nezabúdajte dôkladne vyumývať a vyutierať záchodovú dosku a sústreďte sa aj na čistenie splachovátka.

Čítať 89 krát

Napíšte komentár

Pridajte Váš komentár vyplnením všetkých políčok.

O nás

  • Sme rómske internetové rádio. Cieľom nášho rádia je poskytnúť poslucháčom rómsku hudobnú tvorbu, na báze širokého spektra žánrov. Ako je barový štýl, funky, džes, či pavlovský štýl. V našom vysielaní sa však bude objavovať aj domáca a zahraničná tvorba slovenských a zahraničných spevákov a hudobníkov, rádio ju nepreferuje do takej miery, aby základ rómskeho rádia ostal. 

Podpora prevádzky

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontakt

Rádio R1
Slovensko
Mobile: 0910 432 679
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.radior1.sk

Čo u nás počujete?

  • Vysielanie je zostavené prevažne z rómskej hudby a živých stupov moderátorov počas celého dňa.