Avatar

On Air

Popoludnie na Rádiu R1

Lifestyle

Nachádzate sa tu:Home Informácie lifestyle Hľadáte novú sedačku? Poradíme vám pri jej výbere
Hodnotiť článok
(0 hlasov)
kategória: lifestyle

Hľadáte novú sedačku? Poradíme vám pri jej výbere

autor: Uverejnené máj 14, 2019
Zdieľať príspevok:

Sedacia súprava je dôležitá súčasť snáď každej obývacej izby. Tak, ako už býva zvykom, výber sedacej súpravy častokrát prispôsobujeme cene. Samozrejme, cena je dôležitá. Treba však myslieť na to, že ak je sedačka až podozrivo lacná, kvalitná určite nebude.

 

Prečítajte si tieto praktické rady, ktoré vám uľahčia výber dobrej sedacej súpravy.

 

Zmestí sa vám do obývačky?

 

Tak na túto otázku si budete musieť odpovedať skôr, ako sa rozhodnete ísť do obchodu obzrieť si nejaké sedacie súpravy. Ak neplánujete výmenu nábytku obývačky, je potrebné vedieť, či sa vám sedacia súprava zmestí do prázdneho priestoru – do priestoru, kde bola predtým stará sedacia

 

súprava. Dôležité je vedieť, či nová sedacia je rozložiteľná a či s jednotlivými časťami sedačky prejdete cez vchodové a interiérové dvere.

 

Ak si nenájdete žiadnu súcu v požadovaných rozmeroch, odporúčame vám dať si vyrobiť modernú sedaciu súpravu na mieru. Takto zabijete dve muchy jednou ranou.

 

Vyberte si konkrétny typ sedačky

 

Je potrebné vybrať si konkrétny typ sedacej súpravy. Do rodinných domoch, v ktorých je obývačka zväčša prepojená s kuchyňou a jedálenskou časťou sa odporúčajú účkové sedacie súpravy. Do malých obývačiek v malých jednoizbových bytoch, resp. v garzonkách sa odporúčajú jednoduché

 

pohovky (poprípade rozkladacia posteľ). Do dvoj a trojizbových bytov sa odporúčajú praktické rohové sedačky.

 

Neutrálne farby

 

Ak chcete mať dobrú sedaciu súpravu, ktorá vám bude slúžiť nasledujúce roky, je potrebné uprednostňovať neutrálnejšie farby ako sivú, hnedú, čiernu, či béžovú. Takéto farby ľahko skombinujete s ktoroukoľvek výraznou farbou, čo oceníte najmä vtedy, ak sa po rokoch rozhodnete premaľovať i

zbu a vymeniť dekorácie.

 

F

arebné prevedenie nesmie zároveň splývať s farebným prevedením stien, interiérovej dlažby, ani s farebným prevedením obývacej zostavy.

 

Ideálna kombinácia farieb je kaki zelená, sivá a béžová.

 

Čítať 277 krát

21 komentáre

Napíšte komentár

Pridajte Váš komentár vyplnením všetkých políčok.

O nás

  • Sme rómske internetové rádio. Cieľom nášho rádia je poskytnúť poslucháčom rómsku hudobnú tvorbu, na báze širokého spektra žánrov. Ako je barový štýl, funky, džes, či pavlovský štýl. V našom vysielaní sa však bude objavovať aj domáca a zahraničná tvorba slovenských a zahraničných spevákov a hudobníkov, rádio ju nepreferuje do takej miery, aby základ rómskeho rádia ostal. 

Podpora prevádzky

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontakt

Rádio R1
Slovensko
Mobile: 0910 432 679
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.radior1.sk

Čo u nás počujete?

  • Vysielanie je zostavené prevažne z rómskej hudby a živých stupov moderátorov počas celého dňa.