Avatar

On Air

Popoludnie na Rádiu R1

Lifestyle

Nachádzate sa tu:Home Informácie lifestyle Filter pevných častíc – súčiastka, ktorá pomáha chrániť životné prostredie
Hodnotiť článok
(1 Hodnotenie)
kategória: lifestyle

Filter pevných častíc – súčiastka, ktorá pomáha chrániť životné prostredie

autor: Uverejnené máj 14, 2019
Zdieľať príspevok:

Všadeprítomný smog a zvyšovanie počtu áut na cestách zaznamenávame už teraz. Ak ale chceme, aby sme v budúcnosti mali miesto, kde budeme žiť, potrebujeme zmeniť náš životný štýl. Dôležitým krokom je aj zavádzanie DPF filtrov do automobilov. Aj keď sa to možno nezdá, kvalitné

 

DPF filtre majú vplyv na vzduch, ktorý dýchame.

 

 

Čo je to DPF filter?

 

Ak vôbec netušíte, čo je to za súčiastku, my vám to prezradíme. Jedná sa o kvalitný filter pevných častíc, ktorý možno poznáte pod skratkou DPF filter, čo znamená – Diesel Particulate Filter. Vzhľadom na to, že každý automobil vypúšťa do ovzdušia množstvo škodlivých splodín, bolo

 

potrebné vytvoriť súčiastku, ktorá by bránila pevných časticiam výfukových plynov unikať do ovzdušia. DPF filtre sú súčasťou vznetových a dieselových motorov, nakoľko práve tieto sú nebezpečné pre naše ovzdušie.

 

Filter je veľmi efektívny, pracuje s viac ako 80% efektivitou. Zavádzanie týchto filtrov ovplyvnili sprísňujúce sa podmienky emisných noriem Euro.

 

Regenerácia DPF filtra

 

Ako každý prístroj a súčiastka v aute, tak aj DPF filter je potrebné čistiť. Spôsoby regenerácie DPF filtra sú rôzne, sám výrobca vám odporučí konkrétny spôsob. Dôležité je už pri kúpe nového DPF filtra zistiť, kedy je potrebné objednať sa na regeneráciu DPF filtra na špecializované

 

pracovisko. Väčšinou sa odporúča po odjazdení určitého množstva kilometrov.

 

Pravidelná kontrola kvality filtra pevných častíc

 

Každý majiteľ automobilu by mal dávať pozor na to, aby DPF filter, ktorý má nainštalovaný v aute, spĺňal všetky bezpečnostné predpoklady. DPF filter je v súčasnej dobe dôležitý, podobne ako kvalitná planétová prevodovka v autách.

 

Zavádzanie emisných noriem, ktoré sa budú z roka na rok sprísňovať, je potrebné sledovať, aby ste sebe a svojej peňaženke nespôsobili zbytočné problémy. Iba my môžeme ovplyvniť to, čo naše autá vypustia do ovzdušia.

Čítať 87 krát

Napíšte komentár

Pridajte Váš komentár vyplnením všetkých políčok.

O nás

  • Sme rómske internetové rádio. Cieľom nášho rádia je poskytnúť poslucháčom rómsku hudobnú tvorbu, na báze širokého spektra žánrov. Ako je barový štýl, funky, džes, či pavlovský štýl. V našom vysielaní sa však bude objavovať aj domáca a zahraničná tvorba slovenských a zahraničných spevákov a hudobníkov, rádio ju nepreferuje do takej miery, aby základ rómskeho rádia ostal. 

Podpora prevádzky

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontakt

Rádio R1
Slovensko
Mobile: 0910 432 679
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.radior1.sk

Čo u nás počujete?

  • Vysielanie je zostavené prevažne z rómskej hudby a živých stupov moderátorov počas celého dňa.