Avatar

On Air

Popoludnie na Rádiu R1

Lifestyle

Nachádzate sa tu:Home Informácie lifestyle Čo všetko by mal mať pri svojej práci profesionálny poľovník?
Hodnotiť článok
(0 hlasov)
kategória: lifestyle

Čo všetko by mal mať pri svojej práci profesionálny poľovník?

autor: Uverejnené máj 14, 2019
Zdieľať príspevok:

Každá práca má svoje plusy a mínusy. V mladosti sme túžili byť policajtmi, lekármi, učiteľmi a mnoho chlapcov túžilo byť aj poľovníkmi. Vzťah k zvieratám a k prírode by mali rodičia budovať už od útleho veku, čo v dnešnej dobe robí naozaj málokto.

 

Viete ale čo všetko potrebuje pre svoju prácu profesionálny poľovník?

 

Nočné videnie

 

Prácou poľovníka je nielen loviť, ale aj mapovať revír, ktorý má na starosti. Práve z tohto dôvodu potrebuje prístroj, ktorý by mu umožňovať vidieť to, čo má pred sebou. Toto mu však dokáže umožniť jedine dobré nočné videnie, ktoré nezlyhá v tých najdôležitejších momentoch. Nočné videnie

 

pracuje so zbytkovým svetlom, ktoré sa elektrochemickým procesom mení na svetlo, ktoré potom môžeme vidieť v okulári.

 

Termovízie

 

Okrem kvalitného nočného videnia je dobré, aby mal poľovník pri sebe aj kvalitnú termovíziu. Sú to vlastne prístroje, ktoré využívajú k zobrazeniu rozdiel v teplotách jednotlivých snímaných objektov. Poľovníkom uľahčujú dohľadávanie zveri po zasiahnutí, čiže sú vhodné najmä pri love zveri.

 

Dobrá obuv

 

Tak, ako v každom zamestnaní, tak aj poľovníci potrebujú dobrú obuv, ktorá im udrží nohy v suchu, no zároveň im umožní dýchať v letných sparných dňoch. Profesionálni poľovníci by si mali obuv kupovať výhradne len v poľovníckych potrebách, kde nájdu všetko potrebné, čo potrebujú na

 

svoju prácu.

 

 

Tak, ako zamestnanci v kancelárii potrebujú výkonný notebook a výberovú kávu, ktorá by im dodala energiu, tak aj poľovníci budú potrebovať kvalitnú obuv.

 

 

Puškohľady

 

Okrem týchto potrebných vecí by mal mať funkčnú zbraň – funkčný puškohľad. Je potrebné ujasniť si na čo budú používať tento prístroj. Puškohľady si môžu kúpiť aj nadšenci poľovníctva. Chýbať však nesmú ani vo výbave poľovníkov. Vybrať si môžu puškohľady s pevných zväčšením alebo

 

puškohľady s variabilným zväčšením.

 

Pravidelná kontrola kvality poľovníckej výbavy môže poľovníkom pomôcť pri práci, preto ak pracujete ako poľovník, nezabúdajte si skontrolovať termovíziu, nočné videnie, obuv, ale aj puškohľad.

Čítať 79 krát

Napíšte komentár

Pridajte Váš komentár vyplnením všetkých políčok.

O nás

  • Sme rómske internetové rádio. Cieľom nášho rádia je poskytnúť poslucháčom rómsku hudobnú tvorbu, na báze širokého spektra žánrov. Ako je barový štýl, funky, džes, či pavlovský štýl. V našom vysielaní sa však bude objavovať aj domáca a zahraničná tvorba slovenských a zahraničných spevákov a hudobníkov, rádio ju nepreferuje do takej miery, aby základ rómskeho rádia ostal. 

Podpora prevádzky

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Kontakt

Rádio R1
Slovensko
Mobile: 0910 432 679
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.radior1.sk

Čo u nás počujete?

  • Vysielanie je zostavené prevažne z rómskej hudby a živých stupov moderátorov počas celého dňa.